Po vianočných prázdninách prišiel Mates do škôlky, sadol za stôl,vzal pastelky a potichučky si vyfarboval. Nedalo  mi to a pýtam sa: "Mates  a ty čo si taký tichý?" Ani nestihol odpovedať a Zoja len na to:"Aaaaaale, nič mu nie je, to len medituje."


Dorotka: "Gabika, prosím ťa, dáš mi dudku na spanie?"

Gabika: "Jasné, ale počkaj podudkám si najskôr ja". Gabika akože podudkala podáva ju Dorotke a Dorotka na Gabiku s úsmevom: "Nebola dobrá, že?"


Naši majstri, vďaka ktorým je v škôlke vždy všetko tip-top :-D


Dorotka si to zariadila hneď od začiatku roka :-D

 


Škôlkárske hlášky našich najmenších

Tominko: Vstávali sme po poobedňajšom spánku,posadil sa na posteli a mne sa vtom zývlo. Pozerá sa na mňa a pýta sa: "Pani učiteľka a čo sa ti podriemkava?"
 
Zojka: Počas PN-ky nás bola pozrieť naša pani učiteľka Gabika. Končila jej vychádzka, tak si vzala veci, že už pomaly ide. Zojka na ňu pozerá a vraví jej: "Haló, a ty kam sa zberáš???"
 
Sebi: "Pani učiteľka, ja by som chcel, aby mi Ježiško priniesol na Vianoce zbraň".
Ja: "Ježiško ale zbrane pod stromček nenosí".
Mates: "Nie nenosí, to by bol potom Antiježiško".
 
Maťa sa hrala s Oskarom a stále naňho vykrikovala hej ty tam, hej ty... Pani učiteľka Gabika jej hovorí..."Maťa počuj, určite sa ani vaši doma takto nerozprávajú, ani mama takto neoslovuje tata. Ako naňho zavolá keď niečo potrebuje? Maťa: " Hej ty tam, hybaj domov".
 
Učiteľka: Juli, tak ako? Simonka má už to koleno v poriadku?(Simonka je Julkina sestra a mala boľavé koleno)
Julka: Noooooo, však už konečne prestala stresovať a išla do školy!
 
Julinka mi rozpráva, čo má nové, čo robili cez víkend, skočila som jej do reči, lebo som sa jej chcela niečo opýtať, nevyviedla som ju však z miery, otočila sa a hovorí mi: "No prepáč, ešte som nedorozprávala!"
 
Mates: "Pani učiteľka, to na čo striháš tých papagájov" 
Ja: "Pretože tento týždeň si rozprávame o exotických zvieratkách, tak si nejaké vyrobíme"(Chýbal prvé tri dni, preto nevedel,akú máme tému)... Poznáš Mates nejké exotické zviera?"
Mates:"No jasnééééé....napríklad PES
 
Zojka po zážitkovom dni detí: "Pani učiteľka, ja som taká unavená, že sa už nevládzem ani potiť".